„Jesteś tym, co jesz” mówił Hipokrates. W XXI wieku bardziej trafnym określeniem jest: „Jesteś tym, co jedzą twoje komórki”

Potrzeba zrozumienia, co dokładnie dzieje się podczas poszczególnych faz procesu odżywiania, stała się punktem wyjścia pionierskich badań w ośrodkach naukowych**, które doprowadziły do opracowania koncepcji żywienia komórkowego. Dzięki licznym pracom badawczym została ona zweryfikowana i wydaje się jedyną koncepcją, która uwzględnia odżywianie komórek ludzkiego ciała zgodnie z jego potrzebami i z troską o jego oczyszczanie.

Co to jest odżywianie komórkowe?

KOMÓRKIKoncepcja ta zakłada dostarczenie wszelkich niezbędnych składników odżywczych w optymalnych proporcjach i ilościach do każdej komórki naszego ciała. I to właśnie w tych słowach „optymalne ilości i proporcje” kryje się prawdziwe rozumienie praw rządzących życiem i zdrowiem komórek.

Nasza obecna dieta może szkodzić podwójnie, ponieważ zagraża szkodliwymi nadmiarami  składników  z drugiej strony ciało nie dostaje potrzebnej ilości podstawowych wartości odżywczych, niezbędnych dla utrzymania dobrego Zdrowia, witalności i dobrej kondycji.

 

Część osób stara się odżywiać prawidłowo! Spożywa 5 posiłków dziennie, min. 5 porcji różnokolorowych warzyw i owoców, pije dużo wody, nie je fasfoodów, eliminuje półprodukty, ogranicza sól lecz nie przyjmuje w pokarmach pełnej wartości odżywczej!

 Rodzi się pytanie jak świadomie dostarczyć do Naszego organizmu to co jest mu potrzebne do niezbędnego funkcjonowania każdego dnia?

Musimy zapewnić optymalne : trawienie, wchłanianie i transport do komórek. 

Twój organizm potrzebuje każdego dnia około 100 niezbędnych witamim i minerałów w odpowiednio zbilansowanych proporcjach.

 czego potrzebuje Twój organizm

 Odżywianie komórkowe to koncepcja diety, która skomponowana została tak, aby komórki ludzkiego organizmu były w pełni odżywione, co umożliwia im wzrost, regenerację i maksymalnie efektywne funkcjonowanie. W rezultacie czujemy się i wyglądamy lepiej. Możemy również zdrowo i skutecznie kontrolować wagę ciała!

 Ocenia się, że w przeciągu siedmiu lat organizm wymienia wszystkie swoje komórki. Ciało jest silniejsze, zdrowsze, sprawniejsze, odporniejsze na choroby. Stałe, właściwe odżywianie i bieżące oczyszczanie z toksyn i ubocznych produktów przemiany materii (głównie wolnych rodników) sprawia, że procesy starzenia zostają spowolnione

 W ten sposób można przeciwdziałać skutkom niektórych szkodliwych zjawisk, takich jak złe nawyki żywieniowe, stres, a nawet drobne choroby, przez co zostanie zapoczątkowany proces regeneracji i stymulacji komórek. Odżywianie komórkowe jednak nie ogranicza się tylko do tego. Ważnym składnikiem programu odżywiania komórkowego jest grupa substancji mikroodżywczych i ziół, które działają energetyzująco na komórki organizmu, przez co ich funkcjonowanie staje się bardziej efektywne, co poprawia stan zdrowia i witalność organizmu.

Poznaj podstawowe zalecenia diety na zdrowe przytycie

 

Czytaj DALEJ

CZYTJ DALEJ

 

**Największe osiągnięcia w tej nowej dziedzinie są zasługą The Linus Pauling Institute, UCLA Center for Human Nutrition, Mark Hughes Cellular and Molecular Nutrition Laboratory

Dodaj komentarz

Dziekujemy za Zaufanie

Centrum Promocji Wellness Rzeszów

Masz pytanie? Zapytaj

Polecane Suplementy Diety

Odwiedź Nas na Facebooku

Sprawdź Stan Organizmu

Archiwa