„Jesteś tym, co jesz” mówił Hipokrates. W XXI wieku bardziej trafnym określeniem jest: „Jesteś tym, co jedzą twoje komórki”

Potrzeba zrozumienia, co dokładnie dzieje się podczas poszczególnych faz procesu odżywiania, stała się punktem wyjścia pionierskich badań w ośrodkach naukowych**, które doprowadziły do opracowania koncepcji żywienia komórkowego. Dzięki licznym pracom badawczym została ona zweryfikowana i wydaje się jedyną koncepcją, która uwzględnia odżywianie komórek ludzkiego ciała zgodnie z jego potrzebami i z troską o jego oczyszczanie.

Co to jest odżywianie komórkowe?

KOMÓRKIKoncepcja ta zakłada dostarczenie wszelkich niezbędnych składników odżywczych w optymalnych proporcjach i ilościach do każdej komórki naszego ciała. I to właśnie w tych słowach „optymalne ilości i proporcje” kryje się prawdziwe rozumienie praw rządzących życiem i zdrowiem komórek.

Nasza obecna dieta może szkodzić podwójnie, ponieważ zagraża szkodliwymi nadmiarami  składników  z drugiej strony ciało nie dostaje potrzebnej ilości podstawowych wartości odżywczych, niezbędnych dla utrzymania dobrego Zdrowia, witalności i dobrej kondycji.

 

Część osób stara się odżywiać prawidłowo! Spożywa 5 posiłków dziennie, min. 5 porcji różnokolorowych warzyw i owoców, pije dużo wody, nie je fasfoodów, eliminuje półprodukty, ogranicza sól lecz nie przyjmuje w pokarmach pełnej wartości odżywczej!

 Rodzi się pytanie jak świadomie dostarczyć do Naszego organizmu to co jest mu potrzebne do niezbędnego funkcjonowania każdego dnia?

Musimy zapewnić optymalne : trawienie, wchłanianie i transport do komórek. 

Twój organizm potrzebuje każdego dnia około 100 niezbędnych witamim i minerałów w odpowiednio zbilansowanych proporcjach.

 czego potrzebuje Twój organizm

 Odżywianie komórkowe to koncepcja diety, która skomponowana została tak, aby komórki ludzkiego organizmu były w pełni odżywione, co umożliwia im wzrost, regenerację i maksymalnie efektywne funkcjonowanie. W rezultacie czujemy się i wyglądamy lepiej. Możemy również zdrowo i skutecznie kontrolować wagę ciała!

 Ocenia się, że w przeciągu siedmiu lat organizm wymienia wszystkie swoje komórki. Ciało jest silniejsze, zdrowsze, sprawniejsze, odporniejsze na choroby. Stałe, właściwe odżywianie i bieżące oczyszczanie z toksyn i ubocznych produktów przemiany materii (głównie wolnych rodników) sprawia, że procesy starzenia zostają spowolnione

 W ten sposób można przeciwdziałać skutkom niektórych szkodliwych zjawisk, takich jak złe nawyki żywieniowe, stres, a nawet drobne choroby, przez co zostanie zapoczątkowany proces regeneracji i stymulacji komórek. Odżywianie komórkowe jednak nie ogranicza się tylko do tego. Ważnym składnikiem programu odżywiania komórkowego jest grupa substancji mikroodżywczych i ziół, które działają energetyzująco na komórki organizmu, przez co ich funkcjonowanie staje się bardziej efektywne, co poprawia stan zdrowia i witalność organizmu.

Poznaj podstawowe zalecenia diety na zdrowe przytycie

 

Czytaj DALEJ

CZYTJ DALEJ

 

**Największe osiągnięcia w tej nowej dziedzinie są zasługą The Linus Pauling Institute, UCLA Center for Human Nutrition, Mark Hughes Cellular and Molecular Nutrition Laboratory

Incoming search terms:

  • odżywianie komórkowe

Dodaj komentarz

Dziekujemy za Zaufanie

Centrum Promocji Wellness Rzeszów

Masz pytanie? Zapytaj

Polecane Suplementy Diety

Odwiedź Nas na Facebooku

Sprawdź Stan Organizmu

Archiwa